ulti Clocks

Ulti Clocks content

Aktualności


Dzisiaj jest: Niedziela
24 Września 2023
Imieniny obchodzą
Gerard, Gerarda, Gerhard, Maria, Teodor,
Tomir, Uniegost

Do końca roku zostało 99 dni.
Zodiak: Waga
Start Doradca zawodowy
ROK SZKOLNY 2020/2021 PDF Drukuj Email

.

 

„Eko-Szkoła” 

 

Informujemy, że klasa 2b w roku szkolnym 2020/2021 wzięła udział w II edycji ogólnopolskiego programu EKO-SZKOŁA 2021.

„EKO – SZKOŁA” to ogólnopolski projekt edukacyjny skierowany do szkół, przedszkoli i placówek edukacyjnych. Powstał, w celu stworzenia sieci placówek, które poprzez współpracę, będę dzielić się pomysłami, jak kształtować ekologiczną świadomość młodego pokolenia.

Honorowy patronat nad II edycja projektu „Eko-Szkoła” sprawuje: Ministerstwo Klimatu i Środowiska, Marszałek Województwa Wielkopolskiego, Powiat Koniński, Kuratorium Oświaty w Poznaniu, Centrum Doskonalenia Nauczycieli w Koninie, Centrum Rozwoju Edukacji EDICON w Poznaniu, Tygodnik nauczycielski „Głos nauczycielski”, Wydawnictwo Operon.

W programie wzięło udział 336 placówek, a tylko 192 zrealizowało wszystkie zadania projektowe zapisane w regulaminie. Nam się udało! Przez cały rok szkolny realizowaliśmy działania proekologiczne i ostatecznie zdobyliśmy dla naszej szkoły tytuł EKO-SZKOŁA 2021. A wychowawca klasy zdobył tytuł Promotora ekologii2021.

Efektami naszej pracy dzieliliśmy się z Wami na bieżąco na portalu społecznościowym Facebook.

Poniżej odsyłamy do linków prezentujących efekty naszej pracy.


Link do filmu edukacyjnego: Pszczoły znamy i o nie dbamy przygotowany przez uczniów z klasy 2b https://youtu.be/au6qxz_-85w 

Raport z realizacji działań. Zobacz więcej»

 

 

 

 

 

Dni Kreatywności w naszej szkole

 

Zobacz więcej»


 

Uczniowie klasy czwartej poznają historię grodziska Gołęszyców

 

 

 

Dzień Ziemi

22 kwietnia obchodzimy Dzień  Ziemi. Po raz pierwszy święto to obchodzono w Stanach Zjednoczonych w 1970 roku. W ten sposób ludzie chcieli wyrazić protest przeciwko dalszemu niszczeniu środowiska przyrodniczego. Od tej chwili upłynęło 51 lat, a nasza planeta coraz bardziej niszczeje. ZIEMIA byłaby oazą piękna i spokoju, gdyby nie my - ludzie. Niszczymy zieleń, zatruwamy wodę, nie pozwalając żyć roślinom, zwierzętom i sobie. Z wielką nadzieją patrzymy na ekologów - być może uda im się odwrócić zło, jakie zafundowała nam cywilizacja. Musimy więc dołączyć do przyjaciół Ziemi i wspólnie z nimi walczyć o nasz dom.

Z okazji Dnia Ziemi uczniowie klas IV - VII przygotowali plakaty z hasłami ekologicznymi.

 

 

Zobacz więcej»

 

Narodowy Dzień Pamięci „Żołnierzy Wyklętych”

to święto, które w naszym kraju obchodzimy od niedawna. Aby upamiętnić ten dzień, uczniowie klas VII i VIII wykonali plakaty, na których zaprezentowali walkę bojowników polskiego podziemia, którzy w powojennej Polsce stawiali opór komunistycznej władzy. Wcześniej, na lekcjach historii odbyły się pogadanki, w trakcie których uczniowie dowiedzieli się, dlaczego tak ważne dla Polaków jest święto obchodzone 1 marca.

 

 

Zobacz więcej»

 

Akademia Bezpiecznego Puchatka

klasa I b


Zobacz więcej»


 

Miejski konkursu

"Geometryczna choinka 2020"

 


I miejsce Kiełkowski Jakub SP3II miejsce Jasita Jakub SP3

 


III miejsce Banasiak Samanta SP4


Wyróżnienie:


Kubek Lilianna SP4


Lorencki Karol SP3


Jaciow Dominik SP4


Gajda Łukasz SP3

 Dziękujemy za udział w konkursie i gratulujemy zwycięzcom.
Nagrodzeni uczniowie otrzymają dyplomy oraz upominki po powrocie do szkoły.

 

 

Konkursu plastycznego pt.

Święta Bożego Narodzenia w moim domu"


Do konkursu zgłoszono 18 prac. W głosowaniu wzięło udział 91 osób, dziękuję wszystkim za oddanie głosu.


Wyłoniliście zwycięzców:

I miejsce-praca nr 4- Barbara Pańków-kl.2b-uzyskała 78% głosów 

II miejsce-praca nr 5- Emilia Mączyńska-kl.4-uzyskała70,3% głosów 

III miejsce-praca nr 13- Rafał Szymiczek-kl.4-uzyskała 64,8% głosów 

Wyróżnienie- praca nr 3- Alicja Mandrysz -kl.4-63,7% głosów 

Wyróżnienie-praca nr 2- Martyna Kurka-kl.7b-46,2%-głosów 

Wyróżnienie-praca nr 12- Paulina Glenc-kl.4-41,8% głosów 

Wyróżnienie-praca nr 18- Marcin Lorenc-kl.5-35,7% głosów 

Dziękujemy za udział w konkursie i gratulujemy zwycięzcom. Nagrodzeniu uczniowie otrzymają dyplomy i nagrody po powrocie do szkoły


 

 

 

Zobacz więcej»

 

 

 

Zobacz więcej»

 

 

Dzień Czystego Powietrza


 

Zobacz więcej»

 

Święto Niepodległości

 


Zobacz więcej»

 

z okazji 102. rocznicy Odzyskania Niepodległości uczniowie klas starszych wzięli udział w szkolnym konkursie historycznym  obejmującym dzieje państwa i narodu polskiego od XVIII do XXI wieku.

Rywalizację wygrał uczeń klasy VIII - Szymon  Jenczmionka, który bezbłędnie poradził sobie ze wszystkimi konkursowymi zadaniami. Na wyróżnienie zasłużyli także Alicja Polnik i Maciej Głazik - zdobywcy II miejsca oraz Emilia Gajda, która zajęła trzecią lokatę.

Gratulujemy!

 

 

Czytam sobie. Pierwsza klasa.

 


W roku szkolnym 2020/2021 uczniowie klas pierwszych Naszej Szkoły wraz z wychowawcami biorą udział w akcji edukacyjnej ,,Czytam sobie. Pierwsza klasa.” realizowanej  przez Centrum Edukacji Obywatelskiej i  Wydawnictwo HarperCollins Polska we współpracy z programem Szkoła Ucząca Się. Głównym celem programu   jest promowanie czytelnictwa wśród  najmłodszych. Nasi Pierwszoklasiści otrzymali  już własne  książeczki do czytania. Po przeprowadzonych działaniach czytelniczych dzieci otrzymają jeszcze dyplomy, magnesy,  karty czytelnika,  naklejki. Mamy nadzieję, że nasze wspólne działania przyczynią się do   szybkiego opanowania  przez dzieci nauki czytania i rozwiną w nich chęć sięgania po książki.

 

 

 

Dzień Emotikona 

 

W Dniu Emotikona emotikony opanowały szkolne korytarze i sale. Była to świetna okazja do podejmowania prób nazywania uczuć oraz rozmów o emocjach.


 

"Nie śmiecimy - sprzątamy - zmieniamy!"


Pod takim hasłem 18 września odbyła się kolejna edycja akcji, która ma przypominać o konieczności zadbania o środowisko. Popularne Sprzątanie Świata, proste działanie polegające na zbieraniu śmieci, uzmysławia, że o ile sprzątanie idzie nam całkiem sprawnie, to wciąż duży problem stanowi zwykłe nieśmiecenie, a prawdziwym wyzwaniem  jest zmiana codziennych nawyków, które przyczyniają się do lawinowego wzrostu ilości odpadów, jakie produkujemy.

 

Dzień Kropki

 

15 września przypada Międzynarodowy Dzień Kropki, czyli święto uczniowskiej kreatywności. W tym roku obchodzone było przez miliony uczniów w ponad 180 krajach. Tylko w Polsce do projektu dołączyło prawie tysiąc szkół, a wśród nich była też pszowska Trójka.

 

 

klasa I b