ulti Clocks

Ulti Clocks content

Aktualności


Dzisiaj jest: Niedziela
24 Września 2023
Imieniny obchodzą
Gerard, Gerarda, Gerhard, Maria, Teodor,
Tomir, Uniegost

Do końca roku zostało 99 dni.
Zodiak: Waga
Start Podręczniki
PDF Drukuj Email

Rok szkolny 2018/2019


Sprzątanie Świata


Dnia 20 września uczniowie pod opieką wychowawców wzięli udział w akcji „Sprzątanie Świata”. Porządkowano boisko przy Straży Pożarnej oraz tereny w okolicy lasu. Zebrano kilkanaście worków śmieci. Kontynuacją akcji będzie zbiórka surowców wtórnych takich jak makulatura. Za pieniądze pozyskane ze sprzedaży makulatury zostaną zakupione pomoce dydaktyczne.W tegorocznej akcji „Sprzątania Świata” wzięły udział również klasy czwarte, które wysprzątały szkolne boisko na przysłowiowy „błysk”. Praca szła im tak sprawnie, że starczyło czasu również na gry i zabawy. Dzieci rywalizowały w biegu z przeszkodami po śmiecia! W wesołej atmosferze uczniowie przypomnieli sobie jak ważne jest dbanie o nasze środowisko oraz zasady rywalizacji fair play. Zwycięskiej drużynie gratulujemy!


Rok szkolny 2017/2018


Akcje charytatywne


Uczniowie naszej szkoły wzięli czynny udział w akcjach niosących pomoc potrzebującym. Pierwsza związana była z akcją zbiórki nakrętek, by pomóc choremu Stasiowi z Pszowa, którym opiekuje się Fundacja Iskierka. Wszyscy zainteresowani 6 stycznia uczestniczyli w uroczystym koncercie, który odbył się w MOK-u  w Pszowie. Szlachetny koncert uświetnił chór kameralny  Lege Artis. Nasza szkoła otrzymała podziękowania od rodziców Stasia.
Jak co roku również  wolontariusze z naszej szkoły włączyli się do akcji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.  Zebrane na ten cel fundusze przekazano organizatorom akcji.


Tydzień Bezpiecznego Internetu

 

W dniach od 22.01. -26.01.2018 r. w Szkole Podstawowej Nr 3 w Pszowie został zorganizowany TBI –Tydzień Bezpiecznego Internetu.

Poniedziałek 22.01.18 r. w klasach 4-7 na lekcjach wychowawczych zostały zrealizowane tematy z zakresu Bezpieczeństwa w Internecie.

Pojawiły się takie tematy jak np. w klasie IV b-TIK. Bezpieczny Internet. Poznajemy zasady NETYKIETY, czyli zasady kulturalnego serwowania w Internecie.

Wtorek 23.01.2018 r. w klasach I-III zostały zrealizowane tematy z bloku tematycznego z wykorzystaniem strony internetowej Sieciaki.pl. Uczniowie otrzymali ulotki z zasadami bezpiecznego korzystania z Internetu.

Środa 24.01.2018 r. w czasie długich przerw odbył się happening na temat Zasad bezpiecznego korzystania z  Internetu przygotowany przez klasę 7. Uczniowie przedstawili Kodeks zasad w formie kolorowego  korowodu z laptopami prezentującymi „e-zasady”, pojawiły się tez zjawy: WIRUS, HAKER, DDOSER, SCAMMER, OSZUST, SPAM, UZALEŻNIENIE , które miały zasygnalizować zwłaszcza młodszym uczniom niebezpieczeństwa, które mogą na nich czekać w Internecie. Siódmoklasiści w pomysłowych przebraniach towarzyszyli uczniom w czasie przerw, wywołując ogromne zainteresowanie wśród uczniów.

Tydzień Bezpiecznego Internetu został zorganizowany przez członków zespołu ds. wdrażania TIK: S. Pawełek, K. Nowak i I. KubikCzwartek 25.01.2018 r.

Uczniowie z klas 4-7 uczestniczyli w pogadankach nauczających z prezentacją przeprowadzonych przez przedstawiciela Firmy Leon Internet na temat Bezpieczeństwa w Internecie oraz realnych zagrożeń.Na długich przerwach na przygotowanych stanowiskach na parterze oraz na piętrze zostały wyświetlone prezentacje multimedialne przygotowane przez klasę 6aW trakcie TBI zajęcia w świetlicy szkolnej również poruszały tematykę Bezpieczeństwa w Internecie. Pojawiły się następujące tematy:

23.01.2018 r. Rozmowa z uczniami na temat spędzania wolnego czasu przed komputerem. Zasady bezpiecznego korzystania z Internetu. Rozmowa na temat portali społecznościowych. Propozycje stron internetowych dla dzieci z certyfikatem bezpieczeństwa-omówienie strony Lulek.tv

24.01.2018 r. Bezpieczeństwo w Internecie –strony internetowe z certyfikatem bezpieczeństwa. Rozmowa nauczająca- ile czasu spędzam przed komputerem?

25.01.2018 r. Rozmowa z uczniami na temat pogadanki przeprowadzonej przez przedstawiciela firmy Leon na temat Bezpieczeństwa w Internecie.

Pani Pedagog zrealizowała tematy z zakresu Bezpiecznego Internetu w klasach: VI a, IV a i IV b. Uczniowie wykonali plakaty, które zamieściła na facebooku.

W ciągu całego tygodnia na korytarzach szkoły  były prezentowane plakaty o Bezpieczeństwie w Internecie przygotowane w czasie lekcji języka polskiego oraz twórczość  Pawła Skiby z klasy 7, który opisał zagrożenia internetowe w formie rymowanych wierszy.

Piątek-26.01.2018 r.

Uczniowie z klasy 7 przedstawili wszystkie działania przeprowadzone w ramach TBI w formie audycji przez radiowęzeł szkolny


Góra Grosza


W dniach 27.11.2017 r. - 2.01.1018 r. uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w akcji Góra Grosza. W sumie zebrali 561,71 zł. Zebrane pieniądze zostaną przekazane na pomoc dla najbardziej potrzebujących dzieci, które nie wychowują się w swojej rodzinie.

 

 

 

Więcej


 

Nie Truj Sąsiada

Przypominamy, że nasza szkoła uczestniczy w konkursie Nie Truj Sąsiada organizowanym w ramach projektu Gmina z (dobrą) energią! Modelowa kampania edukacyjno-informacyjna na rzecz ograniczania niskiej emisji oraz promocji efektywności energetycznej współfinansowanego ze środków WFOŚiGW w Katowicach

 

 

Europejski Dzień Bez Ofiar Śmiertelnych Na Drogach 

Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w akcji, który obchodzony jest 21 września. Na lekcjach techniki przygotowali plakaty i projekty związane z koniecznością przestrzegania przepisów bezpieczeństwa na drodze. W ten sposób sprzeciwiali się wariatom drogowym, o których również mieli możliwość wypowiedzenia się na łamach lokalnych wiadomości Radia 90, ponieważ  naszą szkołę odwiedził redaktor Arkadiusz Żabka. Mamy nadzieję, że choć akcja nie jest długoterminowa, to mimo wszystko zapadnie dzieciom w pamięć, a ich słowa i twórczość znajdą wyraz w odpowiedzialnych zachowaniach na drogach.


 

Wysprzątany świat …


Dnia 15 września uczniowie pod opieką wychowawców wzięli udział w akcji „Sprzątanie Świata”. Porządkowano boisko przy Straży Pożarnej oraz tereny w okolicy lasu. Zebrano kilkanaście worków śmieci. Kontynuacją akcji będzie zbiórka surowców wtórnych takich jak makulatura. Za pieniądze pozyskane ze sprzedaży makulatury zostaną zakupione pomoce dydaktyczne.