ulti Clocks

Ulti Clocks content

Aktualności


Dzisiaj jest: Niedziela
4 Czerwca 2023
Imieniny obchodzą
Bazyliusz, Dacjan, Franciszek,
Gościmił, Karol, Karp

Do końca roku zostało 211 dni.
Zodiak: Bliźnięta
Start


Telefony wsparcia PDF Drukuj Email

Telefony wsparcia dla dzieci i młodzieży

 


 • Informujemy, że ogólnopolska infolinia dla dzieci, młodzieży oraz ich opiekunów POMAGAMY 800 800 605  od 1 listopada br. zastąpiona została Telefonem Zaufania  Rzecznika Praw Dziecka: 800 12 12 12. Czat internetowy: www.brpd.gov.pl. Telefon i czat internetowy są czynne przez całą dobę, siedem dni w tygodniu.
 • Telefon Zaufania dla Dzieci i Młodzieży 116 111 Fundacji Dajemy Dzieciom Siłę.
 • Telefon wsparcia dla uczniów  w Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej  (wtorki i czwartki  w godzinach 16.00 - 18.00 pod numerem 456-15-59 dyżurują  psycholog lub pedagog).
 
Zabawa karnawałowa PDF Drukuj Email

 

 
Projekt PDF Drukuj Email

 

„Czytam z klasą- lekturki spod chmurki”

 

Z radością informujemy, że w roku szkolnym 2021/2022, uczniowie klas 2a, 3a,3b będą realizować międzynarodowy projekt edukacyjny „Czytam z klasą- lekturki spod chmurki”- III edycja pt. „Poznajemy zawody”, którego celem jest upowszechnianie czytelnictwa wśród uczniów klas I-III. Projekt opiera się na zmianie sposobu omawiania czytanych lektur szkolnych, na zaangażowaniu uczniów w aktywne działania oraz na upowszechnianiu czytelnictwa wśród dzieci poprzez atrakcyjne formy pracy z tekstem. Projekt uzyskał patronat honorowy MEiN. Główne cele projektu to:

- rozbudzanie u uczniów ciekawości literackiej,

- rozwijanie aktywności czytelniczej, - doskonalenie czytania ze zrozumieniem oraz aktywnego słuchania,

- zachęcanie rodziców do czytania dzieciom,

- zgłębianie wiedzy na temat cech i kompetencji osób wykonujących różne zawody,

- wspieranie młodych ludzi w myśleniu o swojej karierze, jako o czymś, co się dynamicznie zmienia, jak o nie mającym końca procesie uczenia się i odkrywania siebie,

- integracja zespołu klasowego.

Projekt składa się z trzech modułów:

I MODUŁ Podróże małe i duże.

II MODUŁ Naukowy zawrót głowy.

III MODUŁ Na ratunek

 


 
Dyktando PDF Drukuj Email
Dyktando na Święto Niepodległości

 

Szanowni Państwo,

Szkoła, której uczniowie uzyskają najlepsze wyniki w rozgrywanym 11.11.2021 r. Dyktandzie na Święto Niepodległości, będzie miała możliwość wskazania celu charytatywnego, na który przekażemy złotówkę za każdego ucznia biorącego udział w dyktandzie (licząc każdą ze szkół). Będzie cel dodatkowy, na który przekażemy maksymalnie pięć tysięcy złotych. Dlatego gorąco zachęcamy Państwa szkołę do udziału w dyktandzie!  Wystarczy, że dyrektor lub nauczyciel zalogowany w Module dla Szkół na Dyktanda.pl kliknie “Zapisz się do konkursu” na tej stronie:

ZAPISY DLA SZKÓŁ: https://dyktanda.pl/dyktando-na-swieto-niepodleglosci-2021?school=1

ZAPISY INDYWIDUALNE (dla uczniów i dla dorosłych): https://dyktanda.pl/dyktando-na-swieto-niepodleglosci-2021

Co istotne, uczniowie nie będą musieli wypełniać żadnego dodatkowego dyktanda w ramach kategorii dla szkół. Do wyniku szkoły zaliczone zostaną ich indywidualne wyniki osiągnięte w ramach Dyktanda na Święto Niepodległości w ich kategorii wiekowej. Gorąco zapraszamy do dołączania do kategorii szkół i zachęcamy do powiadomienia Państwa uczniów o charytatywnym Dyktandzie na Święto Niepodległości! Prosimy również o opublikowanie informacji o Dyktandzie na Święto Niepodległości na Państwa stronie internetowej oraz na profilach w mediach społecznościowych. Z góry dziękujemy!

Z poważaniem,

Zespół Dyktanda.pl

 

 
Kwatera powstańców śląskich PDF Drukuj Email


Kwatera powstańców śląskich w Krzyżkowicach


Burmistrz Miasta Czesław Krzystała zwraca się z prośbą o udostępnienie informacji i materiałów dotyczących osób spoczywających w kwaterze powstańców śląskich z pomnikiem i figurą „Chrystusa Króla’, położonej na cmentarzu parafialnym w Pszowie – Krzyżkowicach. Dokumentację, materiały bądź informacje w przedmiotowym zakresie należy przesłać w wersji papierowej do urzędu.

Pozyskanie niniejszych informacji jest niezbędne celem wpisania ww. kwatery do ewidencji grobów weteranów walk o wolność i niepodległość Polski przez Instytut Pamięci Narodowej w Warszawie.

 
Ekologicznym challenge PDF Drukuj Email

 

 

Ekologicznym challenge'u #ŚląskieSMOGSTOP


Szanowni Państwo

Zapraszam serdecznie do udziału w ekologicznym challenge'u #ŚląskieSMOGSTOP, który realizowany jest w ramach kampanii Śląskie. Zmieniamy powietrze na dobre (projektu InfoSMOG-MED). Wyzwanie zostało ogłoszone na kanale Facebook Urzędu Marszałkowskiego Województwa Śląskiego pn. Śląskie. Pozytywna energia https://www.facebook.com/112427465462177/posts/4481338311904382/ .

W challange’u udział może wziąć każdy. Wystarczy wykonać trzy proste kroki:

 1. Z poniższej listy zadań wybrać to, które uda się zrealizować w najbliższym czasie - i koniecznie pochwalić się na Facebooku. Proszę, pamiętać o dodaniu listy zadań w swoim poście, by inni mogli z niej skorzystać.
 2. Dodać w poście #ŚląskieSMOGSTOP.
 3. Zaprosić do wyzwania swoich znajomych, bliskich czy współpracowników.

Lista zadań:

 1. Przekonam 3 osoby do zainstalowania i korzystania z aplikacji Śląskie SMOGSTOP.
 2. Nagram filmik o smogu i wytłumaczę np. skąd się bierze, dlaczego warto się przed nim chronić.
 3. Ograniczam liczbę śmieci - zrobię zakupy rozważając je w kategorii przyszłych śmieci (m.in. opakowania i materiały wielorazowego użytku, eko opakowania).
 4. Zamiast samochodem pojadę do pracy komunikacją zbiorową.
 5. Nie palę śmieci! Pokażę innym jak je segreguję (np. zdjęcie, film).
 6. Mój aktywny wkład w dbanie o lepszą jakość powietrza.
 7. Zamiast autem, na weekendową wycieczkę pojadę np. pociągiem, autobusem, rowerem.
 8. Pokażę, jak chronię się przed smogiem - działania prozdrowotne, proekologiczne.
 9. Pokażę jak rodzice, dziadkowie korzystają z platformy lub aplikacji Śląskie SMOGSTOP.
 10. Posadzę w swojej okolicy drzewo lub krzew, dzięki którym powietrze będzie czystsze.

Niniejsza akcja ma zachęcić użytkowników Facebooka – mieszkańców naszego regionu, do kreowania pozytywnego trendu, jakim jest troska o jakość powietrza, a także zdrowie własne oraz najbliższych. Challange ma stać się inicjatywą, która odpowiadać będzie nastrojom, towarzyszącym mieszkańcom województwa śląskiego, zachęcając do podejmowania działań proekologicznych.

Zapraszam serdecznie Państwa,  Państwa bliskich i znajomych do udziału w wyzwaniu. Jednocześnie zwracam się z uprzejmą prośbą o udostępnienie informacji nt. wyzwania ekologicznego np. na Facebooku. Bardzo proszę również o przekazanie zaproszenia do udziału w challange’u m.in. placówkom oświatowym (przedszkolom, szkołom).

Każde najmniejsze działanie ekologiczne ma aspekt edukacyjny, informacyjny. Pokażmy wspólnie jak można zmienić powietrze na lepsze w województwie śląskim.

Osoba do kontaktu pani Katarzyna Mieszała tel. 32 77 40 870.

Z wyrazami szacunku,

Agnieszka Potkańska-Ćwikła

Dyrektor

Departamentu Projektów Regionalnych

 
«pierwszapoprzednia123456789następnaostatnia»